تماس باما : 88502800 021  ایمیل: info@DatisTender.com

جامعترین بانک اطلاعات مناقصات بین المللی پیمانکار آب، پیمانکار راه و ابنیه، مشاور راه، مشاور راه و ابنیه

کدام یک از قراردادها را می‌توان به عنوان تجربه مشابه در مناقصات بین‌المللی اعلام نمود و نیز نحوه تبدیل ارز مبلغ قراردادها از ریال به دلار یا یورو به چه صورت هستند؟

✅یکی از بخش‌های بسیار مهم و تاثیرگذار در هنگام بررسی اسناد مناقصات بین‌المللی توسط کارفرمایان بخش تجربیات مشابه شرکت‌کنندگان با موضوع مناقصه می‌باشد که به دلیل اهمیت آن در ذیل به نکات مربوط به آن اشاره می‌کنیم:

❓سوال اول:
از کدام قراردادها می‌توانیم به عنوان تجربه مشابه استفاده نماییم؟

◀️پاسخ:
از قراردادهایی می‌توان استفاده نمود که یا تکمیل شده و یا پیشرفت فیزیکی آنها بیش از 80 درصد و در بازه زمانی خواسته شده کارفرما باشند(به طور معمول 5 سال گذشته).حال این پرسش مطرح است که عدد 80 یا بالاتر از کجا آمده است؟ در اغلب موارد کارفرمایان در بخش توضیحات به درصد اشاره می‌کنند.

✅نکته اول: تعریف و چارچوب اینکه چه قراردادی می تواند مشابه باشد به صورت شفاف در بخش(specific experience) توضیح داده شده است.
✅نکته دوم: در صورت عدم شفافیت درصد پیشرفت قراردادهای جاری در اسناد مناقصه می بایست برای اطمینان کامل از کارفرما در مهلت مقرر سوال پرسیده شود.

❓سوال دوم :
برای تبدیل نرخ ریال به دلار یا یورو مبلغ قراردادهای داخلی به چه صورت باید عمل شود؟

◀️پاسخ:
در اسناد مناقصه مرجع تبدیل ارز بانک مرکزی کشور کارفرما اعلام می‌شود ولی در اکثر مواقع نرخ تبدیل ریال به ارزهای خواسته شده در آن وجود ندارد که با پرسش از کارفرما و اعلام نبود ارز کشور مناقصه گر در بانک مرکزی کارفرما، پاسخ داده خواهد شد که بانک مرکزی کشور مناقصه گر به عنوان مرجع قابل قبول خواهد بود.

✅نکته اول: برای نشان دادن به کارفرما به جهت استفاده از هر کدام از مراجع فوق می بایست از آن مرجع پرینت گرفته و در اسناد مناقصه‌گر گذاشته شود.
✅نکته دوم:زمان تبدیل ارز از ریال به دلار یا یورو برای قرارداد‌های تکمیل شده تاریخ تحویل قطعی و قراردادهای جاری تاریخ ابلاغ قرارداد می باشد.

‼️در خصوص اینکه چه مستنداتی همراه با تکمیل جداول برای نشان دادن تجربیات مشابه به کارفرما نیاز می‌باشد در مطالب بعدی به آنها اشاره خواهیم نمود.

داتیس مشاور مناقصات بین‌الملل

 

 

آماده برای همکاری با ما هستید؟
ما برگ شانس قطعی شما در بازارهای
بین المللی هستیم.

تماس با داتیس

  • آدرس:تهران.خیابان مطهری.خیابان کوه نور.کوچه سوم.پلاک۲۱٫واحد ۱
  • دفتر مرکزی : 02188502800
  • نمابر : 02188746134
  • info@datistender.com