تماس باما : 88502800 021  ایمیل: info@DatisTender.com

جامعترین بانک اطلاعات مناقصات بین المللی پیمانکار آب، پیمانکار راه و ابنیه، مشاور راه، مشاور راه و ابنیه

اهمیت ارزیابی مالی مناقصه‌گران در مناقصات بین‌المللی و توان مالی اسناد مناقصه

✅در این مطلب سعی داریم با توجه به اهمیت ارزیابی مالی مناقصه‌گران در مناقصات بین‌المللی برای آشنایی هرچه بیشتر به بخش توان مالی اسناد مناقصه بپردازیم.
همانطور که در مطالب قبلی بدان اشاره شد فاکتورهای متعددی برای ارزیابی مناقصه‌گران در مناقصات بین المللی وجود دارد از جمله تجربیات مشابه، توان مالی، ماشین آلات و ....که در این بین دو بخش اول از اهمیت و تاثیر بسیاری برخوردار هستند لذا مناقصه‌گران در ابتدا میبایست برای رد شدن از مرحله اولیه ارزیابی تمرکز بیشتری روی این دو بخش داشته باشند.

✅در بخش توان مالی مناقصه‌گران 3 فرم وجود دارد که با اطلاعاتی که مناقصه گران از اسناد مالی خود استخراج و سپس در فرم‌های مربوطه وارد می‌کنند می‌توان به وضعیت مالی مناقصه‌گر پی برد.

این سه فرم به ترتیب زیر می‌باشند:

1️⃣فرم شماره 1 توان مالی مربوط است به اطلاعات صورت‌های مالی حسابرسی شده (به طور معمول 5 سال گذشته)( Information from Balance Sheet)
که شامل اطلاعات مربوط به بدهی ‌های جاری، بستانکاری‌های جاری، ارزش خالص و ...می‌شود.

2️⃣فرم 2 توان مالی به میانگین گردش حساب مناقصه‌گر در بازه زمانی خواسته شده می‌پردازد(Average Annual Construction Turnover)
حداقل میانگین گردش حساب مورد نیاز کارفرما در بازه زمانی مشخص در اسناد مناقصه آورده شده است.

3️⃣فرم شماره 3 در توان مالی مربوط به منابع مالی مناقصه‌گر می‌شود.( Availability of Financial Resources)
که شامل سرمایه‌جاری، خطوط اعتباری و ...می‌شود که در اسناد حداقل آن توسط کارفرما اعلام خواهد شد.

✅نکته:یکی از نکاتی که کارفرمایان قبل از بررسی دقیق اسناد مالی مناقصه‌گران آن را چک می‌نمایند آهنگ رشد صعودی توان مالی در بازه‌زمانی خواسته شده است پس قبل از ارسال اسناد، خود مناقصه‌گران می‌بایست از این موضوع اطمینان کامل حاصل نمایند.

✅پ.ن: نحوه تکمیل فرم‌های فوق بسیار مهم می‌باشد چون با توجه به اینکه مناقصه‌گران اسناد پیوست هر فرم را ضمیمه می‌نمایند در صورت استخراج اعداد اشتباه از اسناد ضمیمه، پس از بررسی تیم ارزیابی متاسفانه امتیاز کامل از این بخش به مناقصه‌گر داده نخواهد شد.البته می‌بایست خاطر نشان نمود که بر خلاف قوانین مناقصات داخلی، کارفرمایان در مناقصات بین‌المللی بر اساس دستورالعمل اجرایی مناقصات در صورت وجود تناقض و یا کسری اسناد ضمیمه در مهلت مقرر که کوتاه هم هست آن را از مناقصه‌گر درخواست می‌نمایند.

💢در مطالب آینده نحوه جمع آوری اسناد و مدارک مورد نیاز که می‌بایست همراه فرم‌های توان مالی ضمیمه گردد را توضیح خواهیم داد.

داتیس مشاور مناقصات بین‌الملل

 

 

آماده برای همکاری با ما هستید؟
ما برگ شانس قطعی شما در بازارهای
بین المللی هستیم.

تماس با داتیس

  • آدرس:تهران.خیابان مطهری.خیابان کوه نور.کوچه سوم.پلاک۲۱٫واحد ۱
  • دفتر مرکزی : 02188502800
  • نمابر : 02188746134
  • info@datistender.com